CHATA MARUŠKA


je původní horská chalupa, která stojí v Krkonošském národním parku na jižním svahu Janovy Hory nad obcí Vítkovice v Krkonoších s výhledem do jednoho z nejmalebnějších údolí západních Krkonoš, nad nímž se monumentálně tyčí Zlaté návrší. Chalupa stojí úplně samostatně mezi loukami a lesem na romantickém místě stranou od rušné turistické civilizace. Má zároveň výbornou dostupnost k nejhezčím místům západních Krkonoš, včetně lyžařských center jako je Aldrov ve Vítkovicích, Medvědín v Horních Mísečkách, upravené běžecké tratě začínají takřka nad chalupou a turistické značky Vás dovedou od chalupy například až na Zlaté návrší. Příjemná je v dosahu přítomnost chalup s útulnými hospůdkami a dobrým jídlem, kde se můžete občerstvit na tůrách.

Maruška je vhodná pro rodiny s dětmi, společné dovolené více rodin, nebo větší skupinu. Má světlý prostorný útulný interier v dřevěném stylu.

Kapacita je 14 lůžek při maximálním obsazení. Je možné pronajmout  jednotlivé pokoje i celou chalupu.

Celá chalupa je striktně nekuřácká.

V domácí obuvi.

wifi
Letní mapa Zimní mapa
Měřítko

Ceny

 Sezona Hlavní:
1.1. - 20.3. a 1.6. - 30.9.

Vedlejší:
21.3. - 31.5. a 1.10. - 20.12.

 Minimální délka pobytu 4 noci, minimálně 6 osob
 Cena za osobu a noc 400 - 500 Kč 400 - 450 Kč


Ceny jsou včetně pobytové taxy. V některých případech může být požadována vratná kauce.

My

Kontakt

Rádi jsme s vámi v kontaktu, snažíme se odpovídat včas ...

Pošlete dotaz, připomínku

Vítkovice č.p. 76
512 38 Vítkovice
okres Semily
kraj Liberecký

50°41'9.071"N, 15°32'20.828"E

Telefon:
+420 603 186 358, +420 605 203 192

Email:
erikahovolny.cz, richardhovolny.cz


Email byl odeslán
Neplatný formát emailu!

Cesta na Marušku vede po hlavní silnici ze směru Jilemnice do obce Vítkovice a dále na Janovu Horu.

Projedete obcí Vítkovice směr Horní Mísečky. Přibližně po 1km následuje křižovatka, kde vidíte odbočku vlevo na Rezek a ostře vpravo na Janovu Horu. Je to prudce stoupající asfaltová cesta, která je dobře sjízdná, v zimě jsou však nutné řetězy. Asfaltová cesta je poměrně úzká, je třeba dávat pozor na protijedoucí vozidla. Přibližně po 1,5 km stoupání z křižovatky dojedete "ke koleni" - to je veliká zatáčka, která pokračuje doleva, ve které se dá po pravé straně parkovat. Tam je cíl. Uvidíte v ohybu dřevěnou lavičku. Od tohoto bodu doprava vede lesní cesta do louky přímo k chalupě. Dá se přijet vozem lesní cestou až k louce nad chalupu, ale záleží na typu vozu a povrchu cesty. Terénní vozy mají výhodu, mohou se přiblížit více, neterénní zůstávají stát buď přímo " v koleni", nebo dojedou lesní cestou nad chalupu a tam zaparkují. Je to odtud cca 50m.